Skip to content ↓

NLS Celebration Evening

On Monday 11 July, we had our annual Celebration Evening for Year 7-13. Below you can see the names of students who were runners-up and winners for each award (winners in bold). It was fantastic to be joined by parents/carers to celebrate our brilliant students. 

 

 

Year 7

Year 8

Year 9

Year 10

Year 11

Year 12

Year 13

CORE

Dean Lowndes

Naomi Marshall

Abbie Lynch

Domonic Lount

Spencer Bennett

Abigail McComiskey

Kenzie Bradley

Izzi Mackie

Miles Mew

Adam Smith

Ellie Chander

Aman Johal

Isabella Jenkin

Emma Chantrey

Amber Birak

Katie Collins

Izzy Stephens

Yara Kombo

Olivia Stansfield

Ella Uliana

Frank Curry

Ben Leah

David Spencer-Cruz

Ian de la Pisa Wallace

Ryan Fereday

Imaan Anwar

Oliver Tayton

Ruby Goss

HUMANITIES

Zac Lidderth

Kitty Williams

Lizzie Johnson

Karim El-Tonsy

Ruby Bayley

Dan Brumwell

Reyaan Hafeez

Izzy Treuhaft

Chloe Moran

Dexter Kirby

Freddie Noel-Storr

Finn Robinson

Will Cleary

Millie Guy

Ethan Langham

Noah Taylor

Ewan Douglass

Grace Penney

Thomas Heath

Ellie Davey

Melissa Mahlasera

Nadia Kniwel

Claudia Craig

Max Welch

Sohniya Johal

Jamie Thornton

Amelia Woodforth

Fernando Ladaga

PERFORMANCE

Zoe Caws

Tilly Taylor

Charlie Jones

Charlie Rounce

Skye Malone

Jenny Baker

Ella Warden

Alex Macdonald

Laura Hoerl

Olivia Mundy

Samuel Nwabunor

Daniel Marshall

Katherine Northmore

Natasha Morris

Evie Poole

Dylan Sanghera

Jakub Sielaczek

Eliana Wilkinson

Jacob Young

Nathaniel Taulbut

Anya Kruger

Arun Jandu

Sophie Jarvis

Ila Lane

Eleanor Sabin

Annabel Thornton

Amber Tucker

Ben Macpherson

IEN

Lilly Ballard

Ted Blackmore

Chloe Jones

Paige Wilson

Chloe Bridges

Shaan Kalm

 

George Trigg

Andrew Northmore

Fabian Skoczyk

Sean Mawson

Natalie Huc

Hazel Liddamore

 

Isaac Hope

Jemma King

Tristan Hewitt

Charlie Looney

Troy Forrest

Will Cleary

 

Alesia Fedotova

Courtney Hunt

Sam Hawley

Evelyn Saunders

Roisin Larkin-Wong

Angelica James

 

SPORTS PERSONALITY

Jacob Smith

Daisy Golding

Joel Hewitt

Noah Boyes

 

 

 

Eva Del Torre

Archie Lane

Elissa Wicks

Martha Bown

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YEAR GROUP

Alexis Flanagan

Emily Alvarez

Fred Stanford

Oliver Lau

Eleanor Taylor

Eleanor Robertson

Joe Scott

Alex Hodges

Daisy Golding

Elissa Wicks

Luke Robinson

Leo-John Pimlott

Erin Hunt

Jess Chander

Noah Lee

Teagan Smalley

Freya Dunn

Hanna Jackson

Shingai Choto

Bede Paxton

Pradeepta Anantha

Alfie Green

Martin Scherer

Lola Rawbone

Sarah El-Tonsy

Holly O'Sullivan

Tanisha Tilekar

Niall Corcoran

 

 

Whole School

Character and Culture

Grace Huitson-Smith

Mike Swan - Charity and Community

Zofia Schulz

Overcoming Adversity

Amy Lewis

Eleanor Taylor

Maria Burete

Overall Academic Excellence

Yaara Holtzman

Michelle Mountifield IEN Award

Leo-John Pimlott

Headteacher's Award

Leo Pope

Miss Murphy